Pro každého, kdo se živí sekáním trávníků, budete překvapeni, když zjistíte, že profesionální sekání trávníku opravdu dělá každý den dobrodružství. Určitě jsem měl svůj spravedlivý podíl na smíchu v průběhu let, a myslel jsem, že bych si je sem zapisoval, aby se ostatní odborníci na péči o zahradu smáli.

  1. Tajemství vodního prvku: pokaždé, když jsem sekal trávník tohoto konkrétního klienta, vyskočil “překvapivý” vodní prvek a promočil mě. Trvalo mi týdny sekání jeho trávníku, než jsem si uvědomil, že naprogramoval svůj zatracený postřikovací systém, aby na mě zaútočil. Oba jsme se tomu dobře zasmáli, když jsem to konečně vychoval. Bylo to vlastně docela hezké mít každý měsíc trochu vychladnout uprostřed sekání.
  2. Pes versus sekačka: určitě to zažila spousta zahrádkářů. Jeden klient má psa, který nesnáší mou sekačku. Pokaždé, když to nastartuji, pes štěká na sekačku a honí se kolem ní v kruzích. Bylo to tak frustraiting, jak je zpomalil mě hned dolů, ale já jsem prostě musel mít radost z této legrační malý pes, který se na “vetřelce” sekačky na trávu. Vrcholem, když se pes dostal do pytle posekaného trávníku a roztrhal ho na kousky, jsem si jistý, že byl přesvědčen, že konečně vyhrál válku!
  3. Ten majitel domu, který se vznáší: kdo jiný zažil tento? Starý klient (klient už ne…) by pokaždé, když jsem sekal, trval na sledování z jejího balkonu a provokoval mě poznámkami o mých vzorech sečení nebo rychlosti! Nejlepší na tom bylo, když přišla dolů, aby “předvedla” svou preferovanou techniku sečení…
  4. Přátelští zahradní skřítci: sekání trávníku v domě starší dámy, pokaždé, když jsem navštívil, jsem stále hledal nové zahradní skřítky. Zmínil jsem se o tom starší paní a ukázalo se, že je každou návštěvu sází, abych zjistil, že mě rozesměje. Veselý a veery sladký z ní.
  5. Závodní sekačky: byl to dobrý den…kolega poskytovatel sekání trávníku pracoval na domě naproti mému stálému klientovi. V bitvě přátelského škádlení jsme se rozhodli uspořádat improvizovaný závod sekaček na trávu. Představte si dva dospělé, kteří závodí, aby zjistili, kdo by mohl sekat quciker — bylo to tak veselé, jak to zní!

Zatímco sekání trávníku může být tvrdá práce a mohou nastat okamžiky úplného chaosu, tyto vtipné incidenty je vždy dobré přemýšlet a připomenout mi, že mám opravdu štěstí, že mohu trávit dny venku na jednom z nejlepších míst na světě.

Takže až příště uvidíte někoho sekat trávník, pamatujte, že to není jen o trávě a strojích!